W ostatnim sparingu przed ligą juniorzy BUKS pokonali KS Wesołą 2 do 0

top feature image

W ostatnim sparingu przed ligą juniorzy BUKS pokonali KS Wesołą 2 do 0

W niedzielę 1 września o godz. 11 młodzież BUKS rocznik 2002 rozegrała na boisku MOS ostatni mecz przygotowawczy przed ligą. Rywal KS Wesoła z tego samego I ligowego poziomu rozgrywkowego z innej grupy.

 

W związku z końcem okresu wakacyjnego można było się spodziewać, że skład zespołu z Pruszkowa będzie pełny i bliski temu jaki może wybiec w pierwszej kolejce ligowej. A jednak nie dało rady by wszyscy zawodnicy byli do dyspozycji meczowej i skład BUKS uzupełniło dwóch nowych, testowanych zawodników z kadry seniorów. Czy to było wzmocnienie, ciężko powiedzieć… Z pewnością to co jest atutem juniorów czyli przygotowanie fizyczne, wybieganie , ogranie, znajomość taktyki, zadań na danych pozycjach , zrozumiałe, że nie było mocną stroną graczy uzupełniających. Dla seniorów była to dobra okazja by przedstawić trenerowi swoje możliwości piłkarskie.

 

Wracając do gry juniorów, to trzeba obiektywnie powiedzieć, że w sparingu zagrali w dużej mierze dotychczasowi rezerwowi gracze BUKS, dla których występ w podstawowym składzie był raczej przypadkiem, a nie normą. Dlatego też nie dziwiło, że pierwsza połowa spotkania to był „one man show” naszego bramkarza Krzysztofa:). Gdyby nie refleks, odpowiednie ustawianie, efektywna obrona co najmniej kilku strzałów zawodników z zespołu KS Wesoła, przegrywalibyśmy już na wstępie może nawet kilkoma bramkami. Rywal górował nad naszym zespołem umiejętnościami technicznymi, co istotnie dało się zauważyć w większym posiadaniu piłki. Tę przewagę Wesołej nasi juniorzy starali się niwelować organizacją gry defensywnej i zaangażowaniem, walką fizyczną.

A jednak prostych , często nie wymuszonych przez rywala błędów skutkujących stratą piłek w trudnych do naprawienia fazach gry czy miejscach boiska, nie można było wytłumaczyć nijak, poza małą koncentracją i złymi wyborami boiskowymi. Oczywiście grali na kilku pozycjach mniej ograni dotychczas zawodnicy, jednak bardzo możliwe, że w związku z rywalizacją tych najlepszych juniorów już w seniorach BUKS, szansę na grę dostaną nowi starzy gracze, którzy cierpliwie dotychczas czekali na ławie:). Jak to mówią : „piłka nożna jest dla cierpliwych”.

Na szczęście dla BUKS pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo i w przerwie można było uspokoić organizmy, ochłonąć (upał był niemiłosierny , „palnik” słońca grzał z góry, a sztuczne boisko oddawało ciepło z dołu:)  i dostosować taktykę gry do możliwości zespołu.

 

W drugiej połowie BUKS nastawił się na średni pressing, nie pozwalał już łatwo przejść podwójnych zasieków obronnych. Wreszcie pomocnicy i obrońcy grali blisko siebie (nie było wolnych przestrzeni do gry dla rywali) i na odpowiednim poziomie agresywności i efektywności boiskowej, w czym prym wiódł nowy kapitan drużyny juniorów Pitbull  (dotychczasowy kapitan Franek awansował do seniorów). Celem gry w ofensywie było zaś wykorzystanie szybkości naszego nominalnego stopera grającego w dzisiejszej grze kontrolnej na całkiem innej pozycji skrzydłowego. Oczywiście zmiana pozycji nie jest docelowa J i służyła jedynie rozwojowi jego umiejętności piłkarskich. A że popularny Termi ma potencjał motoryczny i piłkarski pokazały…. 2 jego akcje zakończone bramkami. Raz po długim wykopie od bramkarza przeskoczył obrońców Wesołej, a następnie przelobował bramkarza gości uderzeniem głową, a drugi raz jak „exspress” minął pomocników i defensywę gości kończąc akcję strzałem obok bezradnie interweniującego bramkarza gości. Nic poza brawami nie pozostało zrobić!!!

 

Rywal nie odpowiedział żadną bramką i ostatecznie mecz BUKS Pruszków contra KS Wesoła zakończył się wynikiem 2 do 0 dla BUKS.

 

Podsumowując: to był wartościowy sparing, który zidentyfikował elementy nad którymi trzeba pracować , a przy tym miejmy nadzieję zmobilizuje do większych starań i gry w piłkę tych, którzy może już mniej wierzyli w swoją grę i nie widzieli się na pełnowymiarowym boisku. Z drugiej strony mogą zapytać się niektórzy czy warto trzymać buty piłkarskie schowane gdzieś głęboko w szafie skoro ONI grają, to czy ja nie mogę??? Pewnie że możesz!!!! Zapraszamy nowych graczy do BUKS.

 

Zagrali dziś: Krzysztof Zalewski, Roman Baleja, Kuba Flis, Kacper Ludwisiak, Paweł Cegliński, Filip Nuszkiewicz, Szymon Celiński, Dominik Andrzejak, Kacper Kawałko, Remek Polak, Mateusz Pietrusiak (2 bramki), senior Przemek, senior Stasiek.

Comments are closed.