W pierwszym meczu B klasy rundy wiosennej sezonu 2020/2021 BUKS poległ w Radziwiłowie z Relaxem

top feature image

W pierwszym meczu B klasy rundy wiosennej sezonu 2020/2021 BUKS poległ w Radziwiłowie z Relaxem

Długo trzeba było czekać na pierwszy mecz ligowy BUKS-u Pruszków grającego w B klasie. W związku z pandemią , rząd zakazał treningów i meczy dla piłkarzy amatorów. Zamiast rozpocząć rundę wiosenną 20 marca 2021 roku, BUKS zagrał pierwszy mecz ligowy 24 kwietnia, a rywalem był zespół najdalej położony w naszej lidze na skraju Bolimowskiego Parku Krajobrazowego – Relax Radziwiłłów.

Dla BUKS-iarzy był to zatem wielki test chęci gry:). Gratulację dla tych którym się chciało!!!!

Na boisku w Radziwiłłowie było interesująco. W pierwszej połowie przez większośc czasu była wyrównana gra. Relax miał przewagę w liczbie stworzonych sytuacji podbramkowych, ale BUKS nie pękał. Grał dużo piłką, nawet pod pressingiem rywala. Niestety dla BUKS, na 2 minuty pod koniec gwizdka na przerwę, Relax zaskoczył defensywę BUKS i strzelił bramkę na 1 do 0.

W 2 połowie dość szybko Relax podwyższył na 2 do 0 i mogło się wydawać, że jest po meczu. Jednak młody skrzydłowy BUKS popularny Ludwik, dobrym strzałem z ostrego kąta zaskoczył bramkarza Relax-u i zrobiło się emocjonująco.

BUKS walczył i starał się wyrównać. Była nawet poprzeczka po strzale jednego z BUKS-iarzy. Ostatecznie Relax dowiózł zwycięstwo jednobramkowe do końca. Wynik 2 do 1 dla Relaxu.

BUKS przegrał , ale wstydu nie było.

W dzisiejszym meczu, w barwach BUKS Pruszków debiutował w piłce seniorskiej kolejny Wójcicki – Michał. Życzymy Michałowi wspaniałej kariery piłkarskiej!!!

Comments are closed.