W sparingu znajomych , lepsi koledzy z MILAN-u

top feature image

W sparingu znajomych , lepsi koledzy z MILAN-u

W sobotę 1 lutego juniorzy BUKS zagrali pierwszy sparing na wyjeździe. Rywalem był zespół MILAN-u z Milanówka, w którym pierwsze skrzypce grają ……koledzy z ławek szkolnych, z szatni poprzednich klubów

Oba zespoły chciały się pokazać i z tego względu mecz był bardzo emocjonujący. Już przed meczem ciekawie wyglądały oba zespoły: BUKS z ławką rezerwowych w ilości 12 zawodników, MILAN z 1 .

BUKS obecnie jest w fazie tworzenia drużyny na dziś i na przyszłość. Dużo nowych chłopaków, młodzi z niższych roczników uczą się piłki, podstawowych zasad piłkarskich. Przełożenie piłki podwórkowej, szkolnej na duże boisko , wymaga czasu, prób i wytrwałości.

Podstawowy skład BUKS-u całkiem nieźle radził sobie w wysokim pressingu, w ostrym podejściu pod obrońców MILAN-u, odcinając od podań gospodarzy, będąc blisko siebie, w grze bez piłki. Niestety jak powiada piłkarskie powiedzenie”piłka nie wybacza”. Przydarzył się jeden błąd w czytaniu gry, odpowiednim ustawieniu, asekuracji wzajemnym i gospodarze po kontrze ukarali BUKS bramką. Cóż jest lepiej – dzisiaj grały dwa w miarę wyrównane zespoły, choć grające w  całkiem innym stylu , ale jeszcze trzeba pracować i dalej rozwijać się. W szczególności poprawie wymaga gra w ofensywie. Strzały na bramkę rywala, tworzenie sytuacji pod bramką rywali po szybkich akcjach, po przechwycie piłki. Co może trochę śmiesznie brzmi, ale trzeba chcieć strzelać na bramkę i wierzyć w swoje możliwości.

W dzisiejszym meczu BUKS kolejny raz w polu karnym i przed samą szesnastką przeciwnika był mało dokładny i  mało zdecydowany w swoich akcjach.  W efekcie BUKS-iarzom nie udało się zdobyć bramki i MILAN wygrał 1 do 0 z juniorami BUKS Pruszków.

Zagrali w meczu: Krzysztof Zalewski, Bartek Budzaj, Roman Baleja, Max Koc, Remek Polak, testowany 1, Filip Figurski, Dominik Jakubik, Rasul Batsiev, Michał Łukasiak, Dominik Andrzejak, Filip Nuszkiewicz, Kacper Ludwisiak, Paweł Cegiński, Szymon Cegliński, testowany 2, testowany 3, Bartek Szymanowski, Wiktor Przygoda, Maciek Borkowski, testowany 4, testowany 5, testowany 6.

 

Comments are closed.