W zimę BUKS też przygotowuje formę!!!

top feature image

W zimę BUKS też przygotowuje formę!!!

W niedzielne mroźne południe zespół BUKS-u rozegrał mecz sparingowy z WALKĄ Kosów. Ze względu na śnieg leżący na boisku w Pruszkowie mecz odbył się w Grójcu na tamtejszym sztucznym boisku, które w przeciwieństwie do naszego boiska jest odśnieżane. Oczywiście nic za darmo, ale przecież każda przyjemność kosztuje:).

To było budujące, że młody zespół z Pruszkowa, dopiero zapisujący swoją historię,  potrafił zebrać się na daleki wyjazd, choć niestety nie zagrał w optymalnym składzie. Brak kilku ważnych ogniw odbił się na grze, w szczególności w drugiej części spotkania. Do przerwy jednak, jak to często już bywało w poprzednich meczach, zespół BUKS-u trzymał się całkiem nieźle. Pomimo straconej bramki już w pierwszych minutach, chłopaki potrafili odpowiedzieć niezłą grą, co w efekcie przyniosło bramkę Damian po asyście Batona. W ogóle można powiedzieć, że był to chyba najlepszy mecz Batona . Wręcz jakby był na hali bawił się piłką i rywalami, wygrywał pojedynki 1 na 1, ciągnął grę zespołu z Pruszkowa do przodu, w pewnej chwili rywale krzyczeli do siebie kiedy Baton miał piłkę „nie podchodźcie do niego zbyt blisko”… Może taki dobry mecz w jego wykonaniu odblokuje go na stałe i będzie istotnym konkurentem do gry na skrzydle, dającym odpowiednią jakość i zwycięstwa. Oby….

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1 do 1.

W drugiej połowie….nie było już tak dobrze. Sił, wytrwałości, dobrych decyzji przy wyprowadzaniu piłki, a w szczególności zespołowej odpowiedzialności w defensywie chłopakom z BUKS-u nie starczyło na długo i rywale zdobyli 4 bramki. Mogło być lepiej…..  BUKS był w stanie jedynie odpowiedzieć 1 bramką. Na pocieszenie , a może bardziej ku pokrzepieniu serc niecierpliwym, że wszystko jest możliwe jeśli tylko odpowiednio się chce, bramkę zdobył wzbudzający mnóstwo emocji Czapla. Gratulacje, będziemy pamiętać Twoją wytrwałość o pierwszą  bramkę dla BUKS-u, jak i Twój wybuch radości, a może złości, że też dajesz radę:).

Mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla gospodarzy (Walka często gra w Grójcu mecze, więc można uznać , że grali jako gospodarze). Martwi na pewno duża liczba straconych bramek, wprawdzie w sparingu zabrakło podstawowych obrońców; Mateusza, Daniela, Filipa, jednak nie zawsze jest to co się chce….. W ostatnich dwóch sparingach przed ligą trzeba będzie popracować nad motywacją do gry w drugich połowach, bo co u niektórych od dawna są z tym problemy:). Pewnie to wynika z wytrzymałości, a właściwie jej braku, jednakże to można poprawić jeśli tylko się chce…. (trening biegowy jest co poniedziałek i zaprasza zawsze Sławek:). Przecież stać BUKS na dobrą grę również w drugich połowach!!!

Zagrali: Emil, Michał, Sławek, Ladzia, Baton , Damian Fabisiak (bramka) , Kamil, Patryk, Krzysiek, Kuba, Marcin, Rafał,  Wojtek Czaplarski (bramka), testowany.

 

Comments are closed.

Post navigation