Walka do końca dała 3 punkty

top feature image

W niedzielę 26 sierpnia zespół seniorów BUKS Pruszków zmierzył się na wyjeździe z rezerwami KS Teresin.
Od początku spotkania przewagę w grze miał zespół z Pruszkowa. Było dużo strzałów z dystansu jednak głównie niecelnych. Efektem dobrej gry był karny dla BUKS-u, po faulu na naszym napastniku Tomku. Do karnego podszedł nowy kapitan zespołu Calik i bezbłędnie strzelił w stylu angielskim czyli w samo okno. Niestety to jest B klasa i sędzia zawodów zarządził, że ….gola nie ma bo za szybko wbiegł w pole karne któryś z naszych zawodników. Wedle przepisów gry w piłkę można było gola nie uznać, z tym że trzeba było rzut karny powtórzyć. A jednak sędzia uznał, że piłka należy się rywalom i bramki nie ma.
Mocno zdenerwowani zawodnicy BUKS-u w następnej akcji stracili piłkę w środku boiska i po fantastycznym uderzeniu rywala stracili bramkę. Tak to jedna błędna decyzja sędziego podwójnie się odbiła negatywnie na zespole BUKS.

Po stracie bramki zespół BUKS długo nie był w stanie wrócić do swojej gry. Akcje były rwane, dużo błędów z jednej i drugiej strony.

Dopiero pod koniec pierwszej połowy BUKS się otrząsnął i zaczął z powrotem zagrażać bramce Teresina. W 43 minucie po kontrze skrzydłowy Patryk zagrał z jednej strony pola karnego na drugą, zaś Baton przyjął piłkę i strzelił celnie na bramkę dając wyrównanie.

Na przerwę obydwa zespoły schodziły przy remisie 1 do 1.

W drugiej połowie to był typowy mecz walki. Decydująca była znowu szybkość Tomka. Po szybkim wejściu Tomka w pole karne przeciwnika, obrońca Teresina nie mogąc go zatrzymać znów , tak jak w pierwszej połowie go faulował i ponownie BUKS dostał karnego. Kapitan zespołu Mateusz pokazał odporność psychiczną i …dał prowadzenie zespołowi z Pruszkowa. Ty razem sędzia pokazał na linię środkową boiska i zgodził się z faktem , że BUKS zdobył prawidłowo bramkę.

Gospodarze próbowali szybko odrobić straty i rzucili się do ataku, jednak kontra BUKS-u zakończona strzałem rezerwowego Rożka zamknęła mecz. Wynik końcowy 3 do 1 dla BUKS i 3 punkty zespół przywiózł do Pruszkowa.

Gratulacje dla każdego zawodnika BUKS za walkę do końca. To była zasłużona wygrana.

Następny mecz BUKS Pruszków gra za tydzień 2 września o godz. 11 również w Teresinie. Rywalem będzie zespół Sokół Budki Piaseckie. Nasz kolejny rywal nie rozegrał żadnego meczu w lidze ze względu na przekładane mecze. Warto by było znów tak jak pod koniec poprzedniego sezonu (ostatnio było 9:0 dla BUKS) sobie postrzelać i wygrać.

Zapraszamy kibiców z Pruszkowa do wsparcia zespołu.