Zwycięstwo młodzieży po walce z TUR-em!!!

top feature image

Zwycięstwo młodzieży po walce z TUR-em!!!

W środę wieczorem młodzież BUKS-u rocznik 2002 zagrała przełożony mecz z TUR-em Jaktorów. Było to bardzo niezwykle emocjonujące spotkanie, chociaż może lepiej byłoby określić go nerwowym :).

 

Z pewnością nie wysoki poziom sportowy charakteryzował ten mecz, lecz na pewno ambicja i chęć szczera zejścia z boiska w glorii zwycięzców :).

 

BUKS od początku grał całkiem rozważną i zorganizowaną piłkę, starając się prowadzić grę od tyłu, zmieniając strony, grając piłką, szukając zawodników mających więcej miejsca. Tak całkiem inny – w porównaniu do wcześniejszych meczy, spokojny sposób budowania akcji , to w dużym stopniu zasługa Franka i Kuby, którzy nie panikowali 🙂 oraz dobrze rozgrywali już od linii obrony. Linia środkowa BUKS-u też próbowała się dopasować do wymagań jakie narzucił kapitan, jednakże często ładnie rozpoczynane akcje ……kończyły się niedokładnością w prostych podaniach lub braku przyjęcia piłki. Ważne jednak, że większe posiadanie piłki przez BUKS przekładało się na zagrażanie bramce przeciwnika.

 

Zanim przejdziemy do bramek istotne jest wspomnieć, że debiutował w tym meczu nowy zawodnik grający w tym meczu jako napastnik Bartek, zwany przez trenera Piorunem. Był to ważny filar zespołu, który swoją grą dał PIORUNUJĄCĄ 🙂 różnicę.  Szczególnie jego gra 1 na 1 z obrońcami gospodarzy dawała nadzieję na coś pożytecznego dla BUKS-u. I tak właśnie po faulu na nim mieliśmy wolny, który skończył się bramką dla BUKS-u. Strzelcem bramki był Kuba, dobijając wypuszczoną przez bramkarza piłkę. Takie umiejętności gdzie być, w którym czasie podbiec do bramkarza, gdzie piłka może się odbić, jest bardzo trudne do nauczenia , zatem wielki plus dla Kuby za tak strzeloną bramkę.

 

Drugą bramkę strzelił Michał, jak to zwykle u niego po strzale z dystansu. Brawa za powtarzalność!

 

Na przerwę BUKS schodził z prowadzeniem dwubramkowym i wydawało się, że będzie z górki. A jednak w drugiej połowie gospodarze nie odpuścili i po karnym złapali kontakt z zespołem z Pruszkowa. Do karnego niestety zawodnicy BUKS-u można powiedzieć sami doprowadzili,  grając na zbyt sztywnych nogach w stosunku do napastnika gospodarzy. Trzeba zapamiętać, że we własnym polu karnym trzeba bronić odpowiedzialnie i nie wystawiać nóg nie trafiając w piłkę :).

 

Kolejna bramka w tym meczu również padła dla gospodarzy i był to efekt nieszczęśliwej interwencji naszego bramkarza, który ratując sytuację , wybijając wślizgiem piłkę, nabił na zawodnika gospodarzy , co w efekcie dało im bramkę.

 

Na szczęście to nie załamało chłopaków z BUKS-u i znów sobie przypomnieli, że też umieją atakować. Zaczęli lepiej dogrywać do napastnika oraz podjęli próby strzałów z dystansu. Metodycznie i konsekwentnie to przyniosło sukces.

Bramkę na 3 do 2 strzelił po fantastycznym uderzeniu z dystansu napastnik Piorun. Ważne również, że wreszcie zaczęły być celne podania do napastnika.

Można by w tym miejscu zakończyć opis jednak to byłoby nie w porządku do starających się bardzo o wyrównanie zawodników TUR-a Jaktorów. Naprawdę zaczęli cisnąć BUKS i to nawet pomimo, że grali w niepełnym składzie. To było bardzo pouczające jak należy walczyć o swoje i wielkie brawa za taką postawę dla TUR-a. Z drugiej strony radość dla …trenera BUKS-u , że linia obrony zespołu z Pruszkowa stanęła na wysokości zadania i w bardzo trudnych sytuacjach potrafiła nie dać sobie strzelić kolejnej bramki.

Heroiczna defensywa obrońców i bramkarza BUKS-u przyniosła efekty i gospodarze nie wyrównali. Radość zespołu z Pruszkowa była wielka; pierwsze zwycięstwo na wyjeździe młodzieży BUKS-u stała się faktem!!!

Zawodnicy wraz z kibickami wyściskali się i odtańczyli taniec zwycięzców. Takie trudno osiągnięte zwycięstwo smakuje najlepiej i najbardziej dodaje siły na przyszłość, będąc częstokroć dodatnim impulsem.

Pewnie nie była to piękna wygrana, ale kto tam (poza trenerem) rozlicza zwycięzców :):).

 

Zagrali: Krzysztof Zalewski, Max Koc( Remek Polak), Kuba Murza (1 bramka), Szymon Cegliński (Kuba Konopka, Paweł Cegliński), Bartek Szymanowski (Dominik Jakubik), Franek Tatar, Filip Nuszkiewicz , Mateusz Szymański (Arek Łuczak) , Kacper Marciniak, Michał Łukasiak (1 bramka), Bartek Wójcicki (1 bramka).

Comments are closed.