Zwycięstwo na wyjeździe

top feature image

W dwunastej kolejce B klasy grupy IV BUKS wygrał pierwszy raz na wyjeździe 3:5 z zespołem z Żyrardowa. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Damian Fabisiak, Kuba Jankiewiecz, Sebastian Chodycz oraz dwie Kuba Barański.

To był mecz z bardzo dużą przewagą zespołu z Pruszkowa w pierwszej połowie oraz brzydszą i mało efektywną grą obronną BUKS-u w drugiej połowie. W pierwszej połowie świetnie się odnalazł nowy napastnik zespołu BUKS Damian Fabisiak, który od razu z początkiem meczu wykorzystał swoje doświadczenie i otworzył wynik dla BUKS-u. Dalej nasz nowy napastnik grał niezłe zawody, zastawiał się, dobrze zgrywał piłki do kolegów, a już klasę pokazał przy piątej bramce dla BUKS-u, gdzie powalczył fizycznie z wyższymi i cięższymi stoperami rywali zabierając im piłkę po czym asystowałSebastianowi.

Trzeba podkreślić ogromną wolę walki i skuteczną grę do przodu w pierwszej połowie chłopaków z BUKS-u. Dzięki temu mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa, pomimo nawet dekoncentracji w drugiej połowie i straty 3 goli.

BUKS w tym meczu w pełni zasłużenie dopisał do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Można i trzeba jednak pomyśleć , że w piłkę grać trzeba w pierwszej i drugiej połowie. W szczególności kiedy rywal leży na łopatkach, konieczne jest by nie lekceważyć gry i dawać z siebie maxa. Szkoda by tracić przez głupotę np. faule, kartki lub brak skupienia w grze defensywnej całego zespołu ciężko wypracowanej przewagi. Lepiej po prostu strzelać dalsze bramki. Istotne jest również, że zawodnicy wchodzący czyli zmiennicy powinni dawać zespołowi realne wzmocnienie, a nie jedynie chcieć pograć sobie.

Kolejny mecz już ostatni w rundzie jesiennej zespół BUKS Pruszków rozegra z Tajfunem Brochów u siebie na MOSie w niedzielę 12 listopada o godz 16. Zapraszamy do pokibicowania.

Zagrali: Emil Błaszczyk, Mateusz Call, Michał Stan (Damian Budzaj), Sławomir Kuropatwa, Krzysztof Protasiuk (Marcin Kozaczuk), Damian Fabisiak (Dominik Ślusarczyk), Damian Jałowiecki, Kuba Barański (Kamil Piotrowski), Sebastian Chodycz (Wojtek Czaplarski), Kuba Jankiewicz, Mateusz Lada (Adam Sarnacki).