Zwycięstwo seniorów BUKS-u z Józefowianką !!!

top feature image

Zwycięstwo seniorów BUKS-u z Józefowianką !!!

Niedziela była bardzo udana dla BUKS-u. Pierwsza drużyna BUKS-u czyli zespół seniorów debiutujący w B klasie zaledwie mniej niż rok temu wygrał na swoim boisku 3 do 1 z dotychczasowym liderem rozgrywek Józefowianką Józefów. Tym większe to osiągnięcie, że w rundzie jesiennej w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami rywal z Józefowa był lepszy od BUKS-u w stosunku 6 do 1.

Jeszcze ważniejsze od wyniku jest to, że było to zwycięstwo przekonujące, zasłużone i po dobrej grze zespołu z Pruszkowa. Bez przesady można powiedzieć, że w pierwszej połowie to BUKS był stroną przeważającą, tworzącą groźne sytuacje podbramkowe oraz jako jedyny strzelający bramki.

Bramkę mógł strzelić najpierw Patryk, jednak bramkarz gości przy strzale z kilku metrów w jakiś przedziwny sposób obronił. Poprzeczkę bramki gości obił z wolnego Adam.

Wynik meczu zatem otworzył jakże by inaczej lider strzelców całej ligi i kapitan drużyny BUKS-u Ladzia pięknym strzałem z półwoleja. Piłka nie do obrony, i wyszliśmy na prowadzenie, które przed przerwą podwyższył Konrad po ładnej akcji drużynowej i asyście Decza.

Na drugą połowę BUKS wyszedł by grać w piłkę, a nie tylko żeby przewagę utrzymać, ale cóż przydarzył się lekki kiks naszego bramkarza Emila, który jak sam zaznaczył w tej rundzie miał zero z tyłu i był bardzo głodny kolejnego:) (choć też w kilku meczach nie grał, a w kilku przegranych drugich połowach bagaż bramek przejmował zmiennik).

Tak to jednak bywa , że jak się bardzo coś chce, nie zawsze szczęście jest blisko. Prezent dla gości czyli bramka kontaktowa bardzo zmotywowała Józefowiankę, ale i przyczyniła się do koncentracji naszego zespołu. Walka o nie oddanie przewagi jednobramkowej była w całej drużynie BUKS-u. Z minuty na minutę goście mocniej atakowali, a BUKS wyprowadzał kontrataki.

Defensywa BUKS-u grała rewelacyjnie. Adam, Michał, Damian i grający pierwszy raz od roku Krystian (ostatni mecz Krystian skończył w sparingu przed rundą jesienną ze złamaną ręką, więc dzisiaj zaczynał z dodatkową presją, którą co raz lepiej dźwigał grając z każdą minutą pewniej) świetnie bronili, asekurowali jeden drugiego i czytali grę. Mieli przeciwko sobie naprawdę bardzo dobrego napastnika gości , który w wielu wcześniejszych meczach był liderem Józefowianki, jednak jak to mówią „dzisiaj sobie nie pograł”. Do tego stopnia wyprowadzając go z równowagi, że dostał czerwoną kartkę po meczu za „odzywki” do sędziego.

Linię obrony BUKS-u bardzo dobrze uzupełniał bramkarz BUKS-u Emil, chcący nie zostać zapamiętany jako negatywny bohater tego spotkania:). Miał co robić w grze na przedpolu oraz w kilku fantastycznych interwencjach na linii. W tym miejscu należy wspomnieć o klasie i pięknym zachowaniu naszego drugiego bramkarza Zbyszka, który bez obrażania się przyjął rolę obserwatora i kibica , który wspierał Emila. To się nazywa fair play rywalizacja o miejsce w bramce.

BUKS miał w drugiej połowie mniej sytuacji w ofensywie, jednakże częstokroć goście chcąc zatrzymać nasze kontrataki zmuszeni byli do faulowania. Po jednym z nich boisko musiał opuścić nasz skrzydłowy Tomek. Miejmy nadzieje, że to nic groźnego i szybko wrócisz na boisko, bo całkiem po cichu, ale zasłużenie  zająłeś pozycje na skrzydle:).

Na boisku w roli zmiennika Tomka wszedł Baton i to on przybił gwóźdź do trumny Józefowianki wykorzystując kontratak BUKS-u. Fantastyczną asystą przy trzeciej bramce popisał się Konrad, a Baton wyszedł z własnej połowy 1 na 1 z bramkarzem gości. Jak się okazało Kamilek pomimo młodego wieku  zachował zimną krew i po minięciu bramkarza strzelił do pustaka.

I to by było na tyle. Mecz zakończył się po strzeleniu bramki przez BUKS.

Cieszy dobra postawa i konsekwencja z jaką toczyliśmy ten trudny pojedynek. BUKS wygrał drugi raz z kolei po raz pierwszy w swojej krótkiej historii. Może dzięki temu że idzie, że stworzyła się grupa chłopaków którym zależy, ale również w związku z przemyślaną grę dopasowaną do atutów jakie zespół BUKS-u dysponuje, powalczymy o kolejną wygraną??? Za tydzień w sobotę rywalem na wyjeździe będzie Guzovia Guzów – mecz o godzinie 17. Zapraszamy kibiców do wspierania zespołu z Pruszkowa.

Zagrali: Emil Błaszczyk , Michał Stan, Adam Kantaev, Krystian Szoka, Damian Fabisiak, Kamil Besiński, Rafał Deczewski, Konrad Górski (1 bramka). Patryk Jaworski (Mateusz Wojciuk), Tomek Wroński (Kamil Piotrowski – 1 bramka), Mateusz Lada (1 bramka).

Comments are closed.

Post navigation