top feature image

Orliki BUKS2011 uczą się piłki!

Bardzo ciekawy mecz rozegrał w Piastowie zespół orlików młodszych BUKS Pruszków rocznik 2011/2012. Po emocjonującym, trzymającym do samego końca spotkaniu podopieczni trenera Darka (Tak, w tym meczu trener juniorów starszych zespołu BUKS  prowadził w zastępstwie trenera Sławka mecz dzieci BUKS-u) nie dali się i pokazali charakter BUKS-iarze.

Dla młodych zawodników BUKS-u jak i dla trenera Darka –od dłuższego czasu mającego do czynienia jedynie z zawodnikami młodzieżowymi i seniorami – mecz z UKS Młodego Sportowca był …dużym przeżyciem. Nauka, a może przypominanie w grze młodym zawodnikom BUKS-u podstawowych zasad gry w piłkę, atmosfera pozytywnego nakręcania chłopców do gry, to było to na czym skupiał się trener. Chłopcy jak jeden chcieli się pokazać z dobrej strony i szybko łapali wymagania i zadania nowego trenera.

A na boisku działo się dużo, były bramki, mnóstwo sytuacji podbramkowych  i strzałów. Dominował  BUKS, ale rywale często wykorzystali problemy i słabości drużyny z Pruszkowa.

Zgodnie z wytycznymi MZPN odnośnie meczy w orlikach i żakach wygrywają wszyscy bo grają. Nie jest wskazane podawanie wyników na tym poziomie rozgrywkowym, aczkolwiek związek dokonuje klasyfikacji tabelowej na podstawie wyników :).

Zespół BUKS2011 pokazał się z dobrej strony, jest potencjał i może być jeszcze lepiej w przyszłości!!!!

Tylko grać i się rozwijać, trzymając styl i sposób gry tak jak dzisiaj!

A jak ktoś chce dołączyć do BUKS rocz 2011 ZAPRASZAMY.

top feature image

W majówkę orliki BUKS2011 zmierzyły się z rywalem z sąsiedztwa

W sobotę 1 maja orliki BUKS Pruszków zmierzyły się z FC Komorów.

Mecz był atrakcyjny dla przygodnych spacerowiczów, gra „łeb w łeb”, gol za gol, pełno emocji.

Tylko ta pogoda ☁️🌦️, o takiej majówce nikt raczej nie marzył.

Licząc na więcej 🌞 trenujemy dalej.

Zainteresowanych dołączeniem do drużyny zapraszamy na zajęcia we wtorki i czwartki od 17:30 na MOS-ie przy ul.Gomulińskiego 4.

top feature image

Juniorzy BUKS postrzelali w Rysia

W IV kolejce juniorów starszych rocznik 2002 zespół BUKS Pruszków pokonał na wyjeździe Ryś Laski 11 do 3.

Można by powiedzieć, że mecz bez historii, BUKS miał wygrać i wygrał, aczkolwiek warto odnotować dobrą grę całego zespołu Budowlanki oraz 5 bramek popularnego Domina, fantastyczną bramkę szczupakiem w pierwszym kontakcie z piłką po wejściu na boisko grającego w polu rezerwowego bramkarza Krzyśka. Pozostałe bramki dla BUKS strzeli: Wójcicki – 2, Łukasiak, Figurski, Jakubik.

Gratulacje dla zespołu!

Miło było widzieć wspólną radość BUKS Pruszków:

top feature image

B klasa: BUKS – Zamienie 1:2

Niestety w 3 meczu rundy wiosennej zespół BUKS Pruszków grający w B klasie poniósł 3 porażkę. A wydawało się, że będzie tym razem dobrze 🙂

Już początek meczu wydawał się inny w wykonaniu BUKS, jako że było to pierwsze spotkanie w tym roku, w którym trener zespołu z Pruszkowa miał podstawową jedenastkę opartą wyłącznie o seniorów i nie musiał wspierać się juniorami. Oczywiście były dzięki temu plusy jak i …….minusy:). Największy minus, że jak się przegra, to nie można mieć żalu do młodych:).

Plusami gry samymi seniorami była ładna dla oka gra taktyczna BUKS w pierwszych minutach meczu. Organizacja gry bez piłki i z piłką przy nodze, dyscyplina, rozumienie gry to były atuty BUKS, dzięki którym po pierwszej połowie prowadziliśmy 1 do 0 i mieliśmy dwie tzw. setki. Na nieszczęście dla BUKS dwie świetne sytuacje nasz skrzydłowy w niewyjaśniony sposób zepsuł jak trampkarz, żeby nie obrazić juniorów:).

Bramkę dla BUKS strzelił niezawodny Karol Szczepanek .

W drugiej połowie meczu, zespół BUKS zbyt małymi siłami i zbyt wolno atakował skrzydłami, skupiając się na obronie prowadzenia. Szkoda również, że defensywa BUKS popełniła dwa poważne błedy , które skończyły się stratą dwóch bramek.

Odnośnie zaś zagrożenia pod bramką rywali jedyną realną szansę na strzelenie bramki miał popularny Ludwik, ale jego strzał szczupakiem był niecelny.

Ostatecznie BUKS Pruszków przegrał z SRS ZAMIENIE 1 do 2.

Dziękujemy zawodnikom BUKS za wysiłek i ambitną grę. Było blisko, ale jeszcze nie tym razem:(.

top feature image

Bez rozstrzygnięcia w derbach Pruszkowa!

W sobotę 1 maja 2021 roku zespół juniorów BUKS Pruszków rocznik 2002 i młodsi podejmował na boisku MOS Pruszków drużynę ZNICZ-a Pruszków. BUKS oficjalnie był gospodarzem, ale chłopaki ze ZNICZ-a na tym samym boisku trenują w klasie sportowej, zatem nawet ławkę rezerwowych przejeli jako gospodarze:). Można zatem śmiało powiedzieć, że BUKS w tym meczu nie był faworytem , a także publika, stadion, a tym bardziej sędzia spotkania nie był naszym 12 zawodnikiem:).

A jednak to BUKS Pruszków przez prawie cały mecz był bliżej zwycięstwa!!!

Najpierw po wyśmienitej wrzutce z rogu bramkę na 1 do 0 dla BUKS strzelił Michał Wójcicki. Dośrodkowywał popularny Domino.

W drugiej połowie Znicz strzelił bramkę na 1 do 1, ale BUKS odpowiedział dwoma bramkami jedną zdobytą po kolejnym dobrze wykonanym , a co ważne zaskakującym rogu oraz kontrataku. Strzelcami bramek byli Filip Figurski i Dominik Andrzejak. BUKS prowadził 3 do 1, ale siły fizyczne i energia były na wyczerpaniu….. Może i by BUKS podjął 3 punkty z boiska, gdyby….w ostatnich minutach podstawowego czasu gry sędzia tego spotkania nie chciał zostać NAJWAŻNIEJSZĄ POSTACIĄ MECZU……………. Dopatrzył się faulu zawodnika BUKS w polu karnym (jak sam mówił po meczu:”fifty fifty , że był faul”:). W efekcie karny dla ZNICZ-a, który na bramkę 2 do 3 zamienił zawodnik ZNICZ-a. By było bardziej emocjonująco i derbowo, mecz został przedłużony, aż…ZNICZ strzelił bramkę na 3 do 3 i jeszcze chwilę czyli jakieś 7 minut. Oj nie chce mówić, że remis w derbach jest niesprawiedliwy, ale BUKS zasłużył w tym meczu na zwycięstwo i to nawet pomimo, że pod koniec meczu BUKS-iarze grali tylko sercem:). Jednak, jak się porówna ilość treningów BUKS-u i ZNICZ-a, to ten remis jest jak zwycięstwo BUKS Pruszków!!!

Gratulacje dla juniorów BUKS Pruszków za wspaniały mecz i wielkie emocje! Na największe uznanie zasługują maturzyści BUKS-u Filip i popularny Termi , którzy wsparli BUKS swoją grą przez pełne 90 minut . Na boisku zdaliście egzamin z odpowiedzialności, życzymy Wam sukcesów i radości po maturze!

BUKS Pruszków – ZNICZ Pruszków 3:3

Bramki: Michał Wójcicki, Filip Figurski, Dominik Andrzejak.

Za tydzień 8 maja o godz 14 BUKS zagra na wyjeździe z Rysiem Laski. Liczymy , że tam BUKS nie będzie grał przeciwko 12 zawodnikom:):):).

top feature image

Juniorzy BUKS chcieli, ale umiejętności nie starczyło na Unię Warszawa

W przełożonej o prawie miesiąc, drugiej kolejce I ligi wojewódzkiej juniorów starszych, BUKS Pruszków gościł na boisku Unii Warszawa.

To był trudny mecz dla chłopaków z Pruszkowa. Doświadczeniem i umiejętnościami rywale z Warszawy istotnie górowali nad naszym szkolnym zespołem popularnej Budowlanki. Tym bardziej, że w związku ze zbliżającą sie maturą , BUKS walczył bardzo wąską kadrą , w tym z rezerwowym bramkarzem w polu.

Zespół z Pruszkowa przyjął na klatę 7 bramek, ale co się nauczył nasze:). Będziemy bogatsi i mądrzejsi o tę naukę. Przyda się doświadczenie na kolejne rywalizacje.

Unia Warszawa – BUKS Pruszków : 7 – 0

W sobotę 1 maja 2021 o godz. 11 na boisku MOS Pruszków kolejny mecz juniorów BUKS. W derbowym pojedynku będziemy grać ze ZNICZ-em Pruszków. Z pewnością emocje gwarantowane!!!

top feature image

BUKS – UKS Ołtarzew : 2 – 4

W zaległym meczu 1 kolejki rundy wiosennej BUKS Pruszków przegrał z UKS Ołtarzew 2 – 4.

W związku z brakiem boiska, mecz odbył się w Ołtarzewie, pomimo, że gospodarzem był w tym meczu zespół z Pruszkowa.

Przez większą część spotkania wynik był pozytywny dla BUKS. Było 1 do 0 dla BUKS, 2 do 1 dla BUKS, lecz po ostatnim gwizdku sędziego to grający na własnym obiekcie Ołtarzew cieszył się ze zwycięstwa. Bramkę na 3 do 2 BUKS stracił po karnym w ostatnich minutach drugiej połowy, a w ostatniej akcji meczu pięknie z wolnego uderzył trener Ołtarzewa i potwierdził 4 bramką zwycięstwo UKS Ołtarzew.

Obydwie bramki dla BUKS strzelił Konrad Szczepanek.

top feature image

Pierwszy mecz BUKS rocznik 2014 stał się faktem. 💥

W Sobotnie popołudnie 24 kwietnia 2021 roku odbył się tak dawno temu planowany, następnie przekładamy przez co bardzo oczekiwany, mecz chłopców z BUKS Pruszków rocznika 2014/15.
Pierwszy oficjalny sparing rocznika 2014/15 był z MKS Piast Piastów. Od początku gra była szybka, pełna pasji i radości. Każda akcja podnosiła ciśnienie wśród kibiców rodziców.
A chłopcy, jak na Panów piłkarzy przystało, konsekwentnie realizowali plan taktyczny oraz założenia na mecz 😉. Bramek było dużo. Zwyciężyła oba zespoły, bo grały, bo wszyscy po meczu się cieszyli.

Niedługo kolejne mecze. Chłopcy dalej będą trenować, grać i jeszcze raz grać. Czekamy na kolejnych zawodników BUKS rocznika 2014 😊💪⚽🥅🏟️

top feature image

Udane zakończenie weekendu: BUKS2011 zszedł z boiska z tarczą rywala!!!!

Ostatnią ekipą BUKS-u grającą w mijający weekend była drużyna złożona z chłopców urodzonych w 2011 oraz 2012 roku. Nasi młodzi BUKS-iarze zmierzyli się w I kolejce IV ligi z Pruszkowskim Młodym Talentem. Ostatni mecz ligowy chłopcy zagrali pół roku temu, zatem po tak długiej przerwie forma sportowa była wielką niewiadomą. Okazało się jednak , że zapał i chęci do gry wciąż są na najwyższym poziomie. Dużo gier sparingowych BUKS2011 w okresie zimowym, dały dobre efekty i pierwszy mecz ligowy był pozytywnie zakończony dla BUKS. Oby tak dalej 💪⚽🥅🏟️

top feature image

BUKS2002: niewykorzystane sytuacje się mszczą

Niestety nie tak miał skończyć się mecz z Żyrardowianką Żyrardów . W drugiej kolejce I ligi wojewódzkiej juniorów starszych rocznik 2002 (pierwsza odbyła się ponad miesiąc temu, ale przez ponad miesiąc w związku z pandemią zawieszone były treningi i mecze ) BUKS Pruszków uległ rywalowi aż 0-3, choć do 42 min pierwszej połowy było 0-0 i to nasza drużyna powinna prowadzić. Powinna, lecz nie wykorzystała wybornej okazji do strzelenia bramki w 17 minucie. To nie była setka , a wręcz dwusetka:). Byliśmy w sytuacji 2 naszych na samego bramkarza gospodarzy, ale brak chłodnej głowy i zła decyzja , w efekcie niecelny strzał.

Żyrardowianka objęła prowadzenie na chwilę przed końcem pierwszej połowy. Strzał gospodarzy pewnie by obronił nasz bramkarz, ale w wyniku rykoszetu , wyjmowaliśmy piłkę z bramki. Szkoda, bo to była dobra połowa zespołu BUKS2002.

Druga połowa to już inna gra naszego zespołu. Rywal strzelił kolejne 2 bramki i kontrolował mecz.

Wart odnotowania był obiecujący debiut w barwach BUKS nowego zawodnika Kuby Kosińskiego. Życzymy Ci Kuba byś rozwijał się w BUKS Pruszków piłkarsko z każdym meczem i treningiem oraz cieszył kibiców oraz kolegów swoją grą.

Żyrardowianka Żyrardów  3 – 0  BUKS Pruszków