top feature image

Wycofanie drużyny BUKS Pruszków z rozgrywek piłkarskich B klasy

Zarząd klubu BUKS Pruszków informuje, że w związku z rezygnacją trenera seniorów z prowadzenia drużyny, oraz wobec wysokich kosztów utrzymania amatorskiej drużyny seniorskiej , podjęta została decyzja o wyfoniu drużyny BUKS Pruszków z ligi B klasy , oraz z gry w Pucharze Polski.

W sezonie 2021/2022 klub BUKS Pruszków postanowił skupić się na zabezpieczeniu warunków do funkcjonowania piłkarskich drużyn dziecięcych z roczników 2011/2012 oraz 2014/2015.

Tabela końcowa B klasy grupy IV sezonu 2020/2021

BUKS Pruszków w sezonie 2020/2021 zajął 12 miejsce na 16 zespołów. Zdobył 31 punktów, z czego wygrał 9 razy , 4 razy zremisował.

Tabela ligowa B klasy w sezonie 2020/2021 na koniec sezonu

Najwięcej bramek dla BUKS strzelił Karol Szczepanek – 11.

Pozostali strzelcy bramek:

Kuba Jankiewicz – 5, Michał Szmyd – 4, Mateusz Wójciuk – 3, Kuba Dzido – 3, Bartek Witasek – 3, Michał Wójcicki – 3, Adrian Polkowski – 2, Dominik Andrzejak -2, Damian Kordysz – 1, Bartek Sikorski – 1, Damian Sułek – 1, Filip Bereza – 1, Michał Łukasiak – 1, Stasiek Brzostowski -1, Kacper Ludwisiak -1, Wojtek Szataniak -1, Damian Budzaj -1.

Najwięcej meczy rozegrał kapitan Mateusz Wójciuk.

B klasa: Zwycięstwo na zakończenie sezonu

Na sobotę 26 czerwca została zaplanowana ostatnia kolejka B klasy grupy IV sezonu 2020/2021. Przeciwnikiem Budowlanki był zespół z Borzęcina.

Wydawać by się mogło że mecz dwóch drużyn z dołu tabeli jest meczem drużyn które już o nic nie walczą natomiast stawką meczu była zamiana miejscami w tabeli na koniec sezonu (zespół z Borzęcina zajmował wyższą pozycję od zespołu z Pruszkowa).
Sam mecz toczył się w dobrym tempie, zespół BUKS-u pokazał grę, która była kontynuacją poprzednich występów. Dobre wprowadzanie piłki od bramkarza, opanowanie środka pola, i do tego składne akcje w ataku sprawiały że raz za razem robiło się gorąco przed bramką gości. Zespół BUKS-u starał się zaznaczyć swoją przewagę bramkami natomiast zawodziła skuteczność. Przełamanie przyszło w 30 min gdy znakomita akcja dwóch skrzydłowych Damiana oraz Michała (powrót po 3 tygodniowej przerwie) zakończyła się bramką tego drugiego. Pierwsza polowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla naszej drużyny.

Druga połowa była podobna do pierwszej, gdzie goście z Borzęcina tego dnia byli tylko tłem dla drużyny gospodarzy. Doszło nawet do kłótni pomiędzy prezesem klubu, a jednym z piłkarzy po której obrońca drużyny gości został zmieniony. Dziwna to była decyzja ponieważ z boiska zszedł zawodnik który „trzymał” obronę drużyny z Borzęcina.
Natomiast po tej sytuacji drużyna gości przeprowadziła składną akcję po której strzeliła bramkę wyrównującą. Nie podłamało to drużyny BUKS-u która była pewna zwycięstwa. Chwilę po bramce wyrównującej na prowadzenie znów wyprowadził naszą drużynę Michał Szmyd, trzecią bramkę dołożył Karol Szczepanek i cały mecz zakończył się zwycięstwem 3:1.
Można powiedzieć – szkoda że sezon już się zakończył, ponieważ drużyna Budowlanki zaczęła grać ładną piłkę dla oka i wreszcie zaczęła wygrywać. Z nadzieją czekamy na nowy sezon w którym drużyna będzie się starała utrzymać dobry poziom z rundy wiosennej.

Teraz zasłużony miesiąc przerwy i do treningów wracamy w sierpniu.

Bramki dla BUKS strzelili: Michał Szmyd – 2, Karl Szczepanek

B klasa: FC Komorów – BUKS Pruszków 1 : 1

Mecz z 12 czerwca 2021 roku pomiędzy FC Komorów a BUKS Pruszków zakończył się w środę 23 czerwca 2021 roku.

Pierwsz połowa meczu FC Komorów – BUKS Pruszków przerwa z powodu ulewy

Po pierwszej połowie 12 czerwca mecz został przerwany z powodu obfitych opadów deszczu, a co za tym idzie złego stanu boiska. Druga połowa tego spotkania została rozegrana w dniu 23 czerwca po meczu reprezentacji Szwecja – Polska.

Pierwszą połowę oba zespoły rozegrały prawie w najmocniejszych składach i bramek nie było , zaś druga połowa to już trochę inne składy . A jednak bramki padały tylko w drugiej części meczu. Najpierw na prowadzenie wyszedł FC Komorów, zaś BUKS wyrównał po pięknej bramce z dystansu Filipa Berezy. Fajny, długi mecz:) i dobra postawa zespołu BUKS Pruszków. Gratulacje!!!

Końcowy wynik : FC Komorów – BUKS Pruszków 1 do 1.

W sobotę 26 czerwca o godz 17 na boisku MOS Pruszków zespół BUKS Pruszków zakończy sezon 2020/2021 meczem z UKS Borzęcin. Zapraszamy kibiców na trybuny stadionu w Pruszkowie.

B klasa: Przerwana passa

Na sobotnie (19.06) popołudnie zaplanowano spotkanie BUKS-u z aktualnym wiceliderem tabeli KS II Raszyn. Różnica pomiędzy zespołami w tabeli jasno wskazywała faworyta tego spotkania.

Dla trenera BUKS-u mecz zaczął się dwa dni wcześniej… dziesiątki wysłanych smsów oraz wiadomości na Messengerze, a wszystko po to żeby skompletować meczową 11…

Finalnie się udało dzięki chęci gry juniorów Michałowi, Filipowi, Bartoszowi, Kacprowi, Szymonowi oraz Maksowi (pierwszy występ od jesieni 2020, a być może nawet pierwszy kontakt z piłką w tym roku).

Okazało się, że nawet w tak eksperymentalnym składzie  jesteśmy się w stanie postawić faworytowi z Raszyna. Sam mecz rozgrywany raczej w wolnym tempie przez obie strony na co niewątpliwy wpływ miał panujący ponad 30 stopniowy upał. Dobre przesuwanie w fazie obrony powodowało że drużyna z Raszyna miała spore problemy z wykreowaniem sobie czystych sytuacji strzeleckich. Tytaniczna praca wykonana w środku pola przez Matiego i Bartka powodowała, że przeciwnik nie miał pomysłu na sforsowanie naszego oporu.

Finalnie mecz zakończył się naszą porażką 2:0. Pierwsza bramka padła „chyba” po spalonym w pierwszej połowie, natomiast druga w końcówce meczu była już efektem bardziej ofensywnej gry z naszej strony i chęci odwrócenia losów spotkania.

Na wyróżnienie zasługuje gra juniora Bartosza , który rozegrał pierwszy mecz w seniorach zupełnie bez kompleksów.

A już w środę (po meczu Polski ze Szwecją około 20:45) druga połowa meczu z Komorowem (mecz z 12 czerwca 2021 roku pomiędzy FC Komorów – BUKS Pruszków został przerwany ze względu na ulewę i zły stan boiska przy wynik 0 do 0). Cel jasny: ZWYCIĘSTWO! Nadal mamy szansę na wyprzedzenie w tabeli zespoły z Borzęcina, Budek Piaseckich i Ołtarzewa. Żeby tego dokonać potrzebujemy kompletów punktów w dwóch ostatnich meczach. ZAPRASZMY kibiców BUKS PRUSZKÓW na stadion w Nowej Wsi w środę !!!

B klasa: Efektowne zwycięstwo z Guzovią Guzów na wyjeździe 5 do 1

W środowe słoneczne popołudnie piłkarze BUKS udali się do Guzowa na spotkanie z miejscowym KS. Nasza drużyna chciała podtrzymać passę spotkań bez porażki.

Sam mecz zaczął się dla naszej drużyny niezbyt dobrze ponieważ już w 2 minucie BUKS stracił bramkę. Można powiedzieć, że ta bramka pokazała z jaką taktyką drużyna z Guzowa wyszła na pierwszą połowę. Nasz bramkarz Tomek musiał walczyć nie tylko z strzałami drużyny gospodarzy, ale także z oślepiającym słońcem. Drużyna gospodarzy starała się właściwie strzelać z każdej pozycji i z każdej odległości. Na szczęście z każdą kolejną interwencją Tomek bronił coraz pewniej.

Naszą drużynę poderwał do ataku Karol Sz, który wykorzystał błąd obrońcy i wyrównał wynik już w 7 minucie meczu. Po zdobyciu wyrównującej bramki BUKS grał coraz lepiej. Akcje napędzane przez naszych środkowych pomocników (Bartka, Matiego i Michała W) siały popłoch w szeregach drużyny gospodarzy. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 14 min kiedy to znakomitym podaniem Mateusz obsłużył Michała W i było dwa do jednego, i tym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej był jeszcze lepiej i jeszcze skuteczniej. Na drugą połowę wyszliśmy z chęcią potwierdzenia naszej przewagi w tym meczu. Akcje były składne, bramki poprzedzone ciekawymi kombinacjami podań. I tak na 3:1 w 58 min podwyższył Michał W po znakomitym podaniu od naszego kapitana w tym meczu, czyli Mateusza C. Podanie na głowę „palce lizać”. Na 4:1 w 85 min podwyższył Michał Ł wprowadzony na boisko 10 minut wcześniej po asyście Michała W. W 90 min na 5:1 to już bramka z cyklu „stadiony świata”. Takie bramki z 40 metrów stają się już znakiem firmowym Bartka, który zauważył że bramkarz gospodarzy wyszedł z bramki i wrzucił mu piłkę za kołnierz.

Można napisać jeszcze wiele dobrych rzeczy o tym meczu natomiast należy podkreślić dobre zgranie drużyny, płynność akcji, pewność w obronie, doborową mieszankę juniorsko-seniorską i na koniec znakomity doping naszych kibiców Bartka i Pawła, którzy cały mecz zdzierali gardła dopingując drużynę.

Guzovia Guzów – BUKS Prszków 1 : 5

bramki: Karol Szczepanek, Michał Wójcicki 2, Michał Łukasiak, Bartek Witasek.

A już w sobotę do Pruszkowa przyjedzie na mecz aktualny wicelider tabeli KS II Raszyn. Jeżeli BUKS zagra w swoim najmocniejszym składem emocje będą gwarantowane. Czekamy na kolejny dobry występ naszej drużyny.

Zapraszamy kibiców na mecz sobota 19.06.2021 godz 17:00 stadion MOS Pruszków.

B klasa: BUKS Pruszków – KS Teresin II 5:0

Seniorzy BUKS Pruszków rywalizujący na poziomie B klasy, w niedzielne południe 30 maja 2021 roku na boisku MOS Pruszków zmierzyli się z KS Teresin II .

Pomimo gry non-stop , wręcz co 3 dni (ostatni mecz był zaledwie we wtorek) zespół BUKS Pruszków stawił się na kolejny mecz w pełnym składzie, jedynie rezerwowa ławka była pusta nie licząc grajacego trenera:) Okazało się jednak, że podstawowi gracze potrafili zrobić różnicę w meczu z rezerwami KS Teresin.

To był dobry, jak nie najlepszy mecz BUKS w sezonie 2020/2021. Zespół z Pruszkowa od początku do końca prowadził grę, strzelał bramki, nie pozwalał rywalom na tworzenie zagrożeń pod własną bramką. Przyjemny dla kibiców BUKS-u mecz, który zakończył się efektowną wygraną 5 do 0. Widać było u chłopaków BUKS-u wolę walki, chęć gry w piłkę , nienasycenie kolejnymi bramkami , po prostu grali do końca dla siebie i kibiców.

Wart zapamiętania jest hattrick Kuby Jankiewicza.

Bramki strzelali również Mateusz Wójciuk i Karol Szczepanek.

Najprzyjemniejsze było jednak widzieć jak drużyna BUKS Pruszków wreszcie wspólnie się cieszy z zasłużonego zwycięstwa. To jest to co kibice z Pruszkowa chcą widzieć po każdym meczu BUKS:

Kolejny mecz BUKS na własnym boisku już 6 czerwca o godz 18:30. A jak ktoś nie chce czekać tydzień i już chce pokibicować BUKS-owi i popatrzeć na B klasę, to już w środę o godz 18:30 zespół BUKS Pruszków zagra w Płochocie z AKS FC PŁOCHOCIN ( Płochocin, Lipowa 3 )

B klasa: BUKS-UKS Łady:1-2

We wtorek 25 maja 2021 w zaległym meczu B klasy BUKS Pruszków przegrał z UKS Łady 1 do 2.

Podobnie jak ostatnio BUKS prowadził 1 do 0. Bramkę dla BUKS zdobył z karnego Michał Szmyd. Niestety dla zespołu z Pruszkowa nie wiele to dało, Łady jeszcze w pierwszej połowie strzeliły 2 bramki i objęły prowadzenie. UKS Łady miały szansę na 3 bramkę , ale karnego obronił bramkarz BUKS.

W drugiej połowie bramek nie było. Goście nie musieli, a BUKS walczył, ale nie kreował sytuacji pod bramką UKS Ład.

Ostatecznie BUKS Pruszków – UKS Łady 1:2

Z liderem prowadziliśmy, ale ostatecznie przegraliśmy 2 do 5

W sobotę 22 maja 2021 roku zespół BUKS Pruszków grający w B klasie zmierzył się na wyjeździe z liderem ligi Naprzód II Stare Babice.

Zespoły BUKS-u i Naprzodu dzieliło przed tą kolejką 37 punktów różnicy oczywiście na korzyść Naprzodu, ale gospodarze dzisiejszych zawodów nie odpuścili od samego początku, do samego końca. Już samo miejsce gry na boisku naturalnym w ulewie, od razu po meczu pierwszego zespołu Naprzodu, miało pomóc liderowi.

Od początku meczu było widać , że zespół Naprzodu jest pewny swego i gra na wysokim poziomie jakości. I nawet nieoczekiwana, choć bardzo piękna bramka naszego super strzelac Karola Szczepanka, nie podłamała i nie zmieniła dążenia Naprzodu do kolejnego zwycięstwa.

Ostry pressing Naprzodu, przy padającym deszczu, wymusił na obrońcach i pomocnikach BUKS-u wiele błędów, które w efekcie odmieniły losy meczu. Gospodarze do przerwy strzelili 3 bramki , a po przerwie dołożyli jeszcze 2 .

Na poprawę humoru , jedną bramkę dla BUKS strzelił w drugiej połowie Kuba Jankiewicz po wybitnej asyście jeszcze juniora Michała Wójcickiego.

Ostatecznie Naprzód II Stare Babice – BUKS Pruszków 5 – 2.

Dziękujemy zawodnikom z Pruszkowa za zaangażowanie , jazdę na murawie na czterech literach:), szczególnie przy padającym jak z rynny deszczu. Pokazaliście, że nawet z liderem nie pękacie!!!!

We wtorek 25 maja o godz 19 na boisku MOS Pruszków, zespół BUKS Pruszków zagra kolejny mecz . Zmierzymy się w zaległym meczu z UKS Łady. ZAPRASZAMY KIBICÓW NA TRYBUNY STADIONU PRZY GOMULIŃSKIEGO 4 W PRUSZKOWIE. Legalnie można popatrzeć i pokibicować – oczywiście BUKS-owi.