Wielka walka i efektowne zwycięstwo z UKS Borzęcin!

top feature image

To spotkanie na długo zapadnie w pamięci zawodników i kibiców BUKS. Nie dlatego, że były świetne akcje i piłka jak z Ligii Mistrzów, wręcz przeciwnie:). Istotniejsze, że w tym meczu BUKS nie odpuścił rywalom i pokazał „cojones”. W zamian za ambicję, zaangażowanie , gracze z Pruszkowa wywieźli z boiska w Borzęcinie 3 punkty, aplikując rywalom 4 bramki, a sami tracąc jedynie 1 bramkę.

UKS Borzęcin – BUKS Pruszków 1:4 (0:2)

Bramki: K. Piotrowski 2, S. Brzostowski, M. Lada

W sobotę o godzinie 16:00 zawodnicy BUKS rozpoczęli mecz z UKS Borzęcin. Już przed meczem można było się spodziewać specyficznego meczu, w związku z ….zostawimy to dla siebie, nie ma co pomagać naszym rywalom z ligi niech się sami przekonają:). W każdym bądź razie, od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego był to typowy mecz B klasy, ze wszystkimi jego cechami.

W pierwszej połowie przewagę w grze, w efektywności gry miał BUKS, co w statystyce przejawiło się dwoma bramkami Batona i dwoma asystami Emila. Wynik 2 do 0 jak to mówią wielcy trenerzy …jest niebezpieczny. Z jednej strony jedni wydają się zaspokojeni i uspokojeni, a drudzy nie mają nic do stracenia. Jedna ewentualna stracona bramka przez prowadzących może odmienić wszystko , zbudować przegrywających, a zrodzić nerwy wygrywających. I właśnie tak się stało w drugiej połowie. Gospodarze dość szybko strzelili bramkę na 1 do 2, złapali kontakt i BUKS przestał grać w piłkę przez długie minuty.

Kiedy wydawało się , że gospodarze wcisną bramkę, a lepiej by powiedzieć wrzucą bramkę na 2 do 2, szczęście w nieszczęściu i w miejsce kontuzjowanego Mateusza Wójciuka (miejmy nadzieję, że ból szybko przejdzie i nie będzie to poważna kontuzja mięśniowa) wszedł nasz nowy zawodnik Stasiek Brzostowski. Roszady pozycjami pozwoliły wzmocnić naszą defensywę i skorzystać z szybkiego ataku.

Właśnie w ten sposób BUKS strzelił bramkę na 3 do 1 a strzelcem był właśnie Stasiek.

Nie był to jeszcze koniec strzelania, bo kropkę nad i postawił Ladzia strzelając na 4 do 1 z bardzo dalekiego dystansu.

Wielkie gratulacje dla zespołu!!! To było piękne , męskie granie!!!

Skład: Zbyszek Rakowski, Rafał Zbiciak, Mateusz Pietrusiak, Kacper Kaszuba, Mateusz Wójciuk (Stasiek Brzostowski), Jacek Szyszko, Franek Tatar, Emil Błaszczyk, Kamil Piotrowski, Mateusz Lada, Patryk Jaworski (Filip Nuszkiewicz).