B klasa: BUKS z tarczą Sokoła Budki Piaseckie

top feature image

W sobotę 24.10.2020 BUKS Pruszków pojechał do Teresina by rozegrać w ramach 13 kolejki B klasy mecz z Sokołem Budki Piaseckie.

Mecz był okazją do wypróbowania kolejnych juniorów BUKS w zespole seniorskim. Test wypadł obiecująco. Wygraliśmy 4:1 . Bramki strzelili Kuba Dzido, Damian Sułek oraz 2 Adrian Polkowski.

Od początku meczu BUKS narzucił rywalom swoje warunki gry. Wszystkie formacje zespołu BUKS zgodnie ze sobą współpracowały. Bardzo dobra gra środka pola zespołu z Pruszkowa nie dawała przestrzeni gospodarzom do gry. Jednocześnie wysoki pressing BUKS efektywnie blokował Sokół i nie dawał innych możliwości poza długą piłką, na którą czekał nasz lider defensywy  Kuba. Jak przystało na klasowego defensora, Kuba pomimo kilka trudności , praktycznie był bez pomyłki. Reszta zawodników BUKS nie robiła błędów, spełniała swoje zdania i dobrze czytała grę .

Z przodu BUKS mógł liczyć na napędzanie gry, nacisk ze strony Adriana. Już w pierwszych 15 minutach po sytuacjach 1 na 1 Adriana ze stoperami Sokoła, BUKS miał dwie stuprocentowe akcje. Jedna zakończyła się wygranym pojedynkiem bramkarza Sokoła, a druga strzałem Damiana w słupek.

Pierwsza bramka dla BUKS padła z karnego po faulu na Adrianie. Skutecznym wykonawcą był Kuba.

Druga bramka to już całkowite zaskoczenie i efektowny strzał głową Damiana . W akcji tej obsłużył go świetnym podaniem Dominik.

Kolejna bramka jeszcze w pierwszej połowie to znów pojedynek Adriana z bramkarzem gospodarzy. Tym razem Adrian nie strzelał tylko poszedł do końca i okiwał również ostatnią ostoję Sokoła strzelając do pustaka. Klasa sama dla siebie!!!!

W przerwie trener zmienił juniorów i wstawił na boisko doświadczenie seniorów.

Po przerwie gospodarze strzelili 1 bramkę, jednak zamknął sprawę wyniku znów Adrian kolejnym rajdem i golem na 4 do 1. Napastnik dający statystykę !!! Kozak! Brawa!!!

To był całkiem dobry mecz BUKS, zespół umiał wykorzystać swoje atuty. Pokazał możliwości chłopaków, tzw. diamenciki świeciły blaskiem. Przyszłość można widzieć w różowych kolorach jeśli tylko chłopakom starczy cierpliwości w przyszłości!!!!