BUKS Pruszków – Ożarowianka II Ożarów Mazowiecki 0 – 2

top feature image

W drugim meczu na własnym boisku zespół BUKS zaznał niestety pierwszej porażki. Była to jednak zasłużona porażka dlatego, że to nie był to po prostu dobry mecz naszej drużyny.

Ożarowianka nie grała wielkiej piłki, bo nie musiała. Prostymi środkami zawodnicy wbijali się co i raz pod nasze pole karne, a zespół BUKS nie potrafił zorganizować nic szczególnego.

W całym meczu BUKS miał tak naprawdę jedynie dwie szanse na zdobycie bramki. Obydwie w pierwszej połowie przy stanie 0 : 0. Raz Sebastian nie wykorzystał szansy sam na sam z bramkarzem, a raz Marcin nie podjął decyzji o strzale z pola karnego. Można było inaczej zacząć mecz, a tak nie wykorzystane sytuacje się mszczą i przeciwnik strzelił bramkę w pierwszej i drugiej połowie i wywiózł z Pruszkowa komplet punktów.

Niestety w grze BUKS-u nie było planu na grę. Nie było charakterystycznej dla BUKS-u małej gry, brakowało tempa, zdecydowania i… drużyny. To była grupa zawodników, ale drużyny nie było. Nie powinniśmy szukać winy takiego stanu rzeczy poza sobą, ale trzeba obiektywnie przyznać, że wpływ na to jak weszliśmy w mecz z Ożarowianką miało na pewno to, że spora część naszej kadry nie była w optymalnej dyspozycji sportowej i zdrowotnej. Powody były różne…. , ale trudno trzeba z tym jakoś żyć. Ważne, żeby wyciągnąć naukę i przypomnieć sobie, że zespołem jesteśmy nie tylko kiedy wszystko się układa, wspierać się wzajemnie i iść do przodu. Klucz do zadowolenia i sukcesu na przyszłość jest w budowaniu dobrej atmosfery. Pamiętając o tym zadbajmy o formę w tygodniu i pokażmy się jako zespół w kolejnym meczu już za tydzień z Milanówkiem na wyjeździe w niedzielę o godz. 19.