top feature image

Inauguracyjna kolejka Warszawskiej IV ligi okręgowej F2 ŻAK Gr 5 (RW) sezonu 2018/2019 przechodzi do historii.
W ramach tych rozgrywek zadebiutowały Nasze Żaki prowadzone przez trenera Sławka Kuropatwe.

Pierwszym rywalem była ekipa o „dość” zbliżonej nazwie PUKS Ochota.
Rywal zgodnie z założeniem okazał się silnym zespołem, grającym dobrą, odpowiedzialną piłkę. Dodatkowo szybko stracona bramka samobójcza podcięła Nam skrzydła, a przeciwnik to wykorzystał i strzelił drugą bramkę. My wzięliśmy się do roboty, zaczęliśmy dobrze bronić i wyprowadzać groźne akcje ofensywne, niestety w końcówce drugiej kwarty natknęliśmy się na szybką kontrę i „klops”. Pierwsza połowa historycznego meczu 3:0 dla przeciwnika.

Druga połowa zapowiadała się lepiej, chłopcy bardzo zmotywowani weszli na boisko, czego efektem była bramka Patryka. Niestety Nasze zapędy gasili bramkarze gospodarzy którzy mieli „dzień konia”, czym przysporzyli trenerowi bólu głowy przy kolejnym wyborze „1”. Końcówka meczu wyglądała już dość wyrównanie. Nasi chłopcy wyciągnęli wnioski z początku meczu, a podpatrując dobrą grę taktyczną rywala zaczęli grac zespołowo. Dzięki takiej grze Dominik i Patryk dołożyli po bramce.
Mecz oceniamy jako super naukę i ważne doświadczenie. Cóż, na ligowe punkty przyjdzie nam jeszcze poczekać. Liczy się kolejne boiskowe doświadczenie i frajda z gry. Za tydzień 6 kwietnia o godz 13 zespół BUKS pokaże się przed swoją publicznością na boisku MOS Pruszków. Sprawdzi swoje umiejętności przeciwko zespołowi PKS Mustangi.