Jedna dobra połowa BUKS to za mało na lidera z Blizne

top feature image

W sobotnie popołudnie seniorzy BUKS-u zmierzyli się na własnym boisku z KS Blizne.

Rywal przyjechał do Pruszkowa jako lider naszej ligi, co już w samo w sobie oznaczało ciekawe spotkanie.

Drużyna BUKS-u wyszła na mecz mocno przemeblowana, co było efektem wyeliminowania po poprzednim meczu ligowym 4 naszych podstawowych zawodników. Brak jednych często też jest szansą dla innych i tak było i w tym meczu. Udany debiut w meczu seniorów zaliczył nasz junior Bartek Wójcicki popularny Piorun. Tak, zgadza się Bartek jest bratem Kuby z Jagielonii Białystok.

Jeśli ktoś nie wie, przypomnimy Kuba również zaczynał w piłce seniorskiej na niskim poziomie ligowym u naszego rywala zza miedzy. Jak historia pokazała można z biegiem lat przeskoczyć ……8 lig i grać w ekstraklasie:). Dziś Bartek zaczął z wysokiego „C”. Grał w podstawowym składzie na lewym skrzydle i pokazał, że po pierwsze ma potencjał piłkarski – kilka akcji w ofensywie było ciekawych, a po drugie szybko łapie taktykę zarówno w ofensywie i defensywie. Może być z tego Pan piłkarz, oczywiście jeśli wiele poświęci i się zaangażuje.

Wracając do meczu z Blizne , w składzie BUKS znów mogliśmy zobaczyć na boisku serce do walki czyli popularnego Decza.

Kolejnym powrotem do BUKS był odnowiony Budzik czyli mniejszy , ale tylko w szerz:) nasz chłop na schwał.

Taka drużyna BUKS-u w pierwszej połowie z liderem ligi pokazała , że może i w tym sezonie punktów nie ma za dużo , ale nie jest chłopcem do bicia. Możemy grać z każdym jak równy z równym…..choć może nie przez cały mecz.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0 do 0 i naprawdę BUKS dobrze grał w piłkę. Przy większym szczęściu lub bardziej chłodnej głowie Kuby, to BUKS mógł prowadzić.

Niestety w drugiej połowie błędy w defensywie, połączone z błędami naszego bramkarza spowodowały , że goście wyjechali  z Pruszkowa z 3 punktami , strzelając 3 bramki. Nie można jednak krytykować tylko tych formacji, bo również środek pola zbyt mało rozgrywał , a nasza ofensywa ….nie wyszła na drugą połowę tak by można to ocenić. Oczywiście było to efektem zmęczenia, a i ławka rezerwowych BUKS-u nie za wiele dała…. Może by dała wiele więcej, ale kilku BUKS-iarzy okazało się mało poważnych i nie dotarło na mecz….cóż każdy świadczy o sobie nawet w B klasie.

Podsumowując BUKS przegrał 0 do 3 KS Blizne , choć po pierwszej połowie remisował 0 do 0.

Za tydzień BUKS zagra również w sobotę o 15:30 z Relaxem Radziwiłłów u nich. Zapraszamy wiernych kibiców do przejechania się na wycieczkę i wsparcia BUKS-u. Dla zachęcenia: BUKS wszystkie punkty w tym sezonie zdobył na boiskach rywali 🙂 (czyli spotykamy się na boisku Bartniki, Relax 6).

Zagrali: Zbyszek Rakowski, Mateusz Call, Michał Stan, Mateusz Ruszkowski (Krzysztof Protasiuk), Damian Fabisiak, Konrad Ziółkowski, Rafał Deczewski, Konrad Górski (Arek Pawłowski), Kuba Jankiewicz, Damian Budzaj, Bartek Wójcicki (Sebastian Chodycz).