Na zakończenie trening strzelecki z Sokołem

top feature image

Wygrany 9:0 mecz BUKS-u z KS Sokół Budki Piaseckie widowiskiem był niezłym. Zaprezentowaliśmy dobry, chociaż co może zadziwiać przy ostatecznym wyniku, trochę mało skuteczny futbol, i nasze zwycięstwo ani przez chwilę nie podlegało dyskusji.

Kluczem do zwycięstwa była gra skrzydłami, przy czym błyszczeli zarówno boczni pomocnicy jak i boczni obrońcy. Świetne wejścia z boku i dokładne wrzutki otwierały drogę do bramki przeciwników – w szczególności na początku meczu. Jednocześnie defensywa BUKS-u całkowicie neutralizowała zapędy przeciwnika, trzymała na dystans gości do tego stopnia że w pierwszej połowie nasz bramkarz Zbyszek miał jedynie dwie interwencje bramkarskie, a w drugiej połowie tym razem drugi bramkarz Emil tylko raz bronił i to raczej jako stoper poza polem karnym.

Worek z bramkami otworzył Tomek po wrzutce Mateusza, który w tym meczu wyśmienicie grał najpierw jako boczny obrońca , a później jako defensywny pomocnik. Najpierw dogrywał na nos, a potem …bombowo i precyzyjnie strzelał z dystansu. To była profesorska gra zawodnika, na którego zawsze i wszędzie można liczyć. Klasa sama dla siebie!!!
Brawa!

Kolejna bramka również padła ze skrzydła , z tym że tym razem Tomek dogrywał ze skrzydła, a Ladzia uderzył na bramkę.

Do przerwy jeszcze dwa razy na zmianę zdobywali bramki Tomek i Ladzia i wynik 4 do 0 dla BUKS-u ustawił drugą połowę :).

Pewnie to śmiesznie brzmi, ale to i tak było mało, jako, że jedynie słabej skuteczności naszego napastnika Ladzi mogą dziękować rywale z Budek Piaseckich, iż nie wyjmowali częściej piłki z własnej bramki. Oczywiście najważniejsze , że BUKS potrafił kreować sytuacje , a nasz młody napastnik Ladzia mający dopiero 18 lat , który może nie wygląda, ale jeszcze dojrzewa:) i uczy się piłki, a przecież i tak jest liderem strzelców całej ligi :).
To, że nasz napastnik Ladzia potrafi zdobywać bramki udowodnił w drugiej połowie, w której ustrzelił jeszcze dwie bramki i cały mecz zakończył z 4 trafieniami . Dzieła zniszczenia w drugiej połowie dopełnili Damian – dwie bramki oraz Mateusz jedna. Końcowy wynik 9 do 0. Przeciwnik obronił się przed dwucyfrówką raczej szczęściem, jako, że chłopaki z BUKS-u chcieli powtórzyć wynik z poprzedniego tygodnia, jednak ….widać ta kolejna bramka padnie w następnym sezonie :).

Podsumowując szczególnie w drugiej połowie nasza drużyna kontrolowała całkowicie przebieg spotkania, grając na innym poziomie niż rywal. Widać było, że jest zespół, a nie indywidualności, gra w piłkę sprawia przyjemność, a do tego jest…fajny trening strzelecki:).

Cieszy miłe, bo zwycięskie zakończenie ligi. Tak to już koniec sezonu 2017/2018.

BUKS czyli zespół , który powstał rok temu i debiutował w piłce seniorskiej zakończył sezon na 8 miejscu na 12 zespołów w B klasie w grupie IV. Na szersze podsumowanie przyjdzie czas, ale i tak wielkie podziękowania i gratulacje dla Wszystkich zawodników reprezentujących barwy klubu BUKS. Okazało się ponownie, że chcieć to móc!!!!
Szczególne podziękowania dla kibiców. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy w nowym sezonie. Będziemy chcieli jeszcze lepiej grać i liczymy na jeszcze większy doping. Wiemy, że w mieście w Pruszkowie są kibice piłkarscy chcący kibicować swoim….

Zagrali: Zbyszek Rakowski (Emil Błaszczyk), Daniel Wojtczak, Damian Fabisiak (2 bramki),Michał Stan, Mateusz Call (1 bramka), Kamil Besiński (Kamil Piotrowski), Kuba Jankiewicz, Patryk Jaworski (Krzysztof Protasiuk), Tomek Wroński (2 bramki), Mateusz Lada (4 bramki), Sławek Kuropatwa (Bartek Sarnecki).