Pierwsze zwycięstwo juniorów BUKS w I lidze

top feature image

Wielką majówkę młodzież BUKS rozpoczęła od wyjazdowego meczu z Jednością Żabieniec. Poranne wstawanie, dalekie jechanie BUS-em i duży wysiłek meczowy zostało nagrodzone świetnym meczem w wykonaniu BUKS-iarzy i efektowną wygraną 2:4 nad bardzo doświadczoną ekipą  Jedności Żabieniec.

To był niespodziewany historyczny Sukces przez duże S !!! BUKS nie był w tym meczu w potencjalnie najmocniejszym składzie, a z pewnością nie był faworytem:), aczkolwiek  miał na boisku zawodników o charakterze walczaków, nie załamujących się niepowodzeniami i umiejącymi wykorzystać swoje mocne strony jako zespół. Przy kolejnej okazji meczowej (2 mecz w ciągu 4 dni) BUKS pokazał ze szybko się uczy . Już w poprzednim meczu (z Partyzantem) można było mówić o sprawnej, zorganizowanej linii defensywnej , jednakże to w meczu z Jednością gra 4 obrońców zespołu z Pruszkowa plus wspierającego ich defensywnego pomocnika była prawie książkowa. Czytanie gry, agresywność, doskok do rywali, chęć zabrania rywalom piłki i wzajemna asekuracja nie pozwalająca na łatwą grę 1 na 1 gospodarzom. Od tego się zaczyna budować pewność gry do przodu.

Pomimo dobrej gry obronnej to BUKS musiał gonić wynik. Jedność strzeliła bramkę w pierwszej połowie po świetnej wrzutce z rogu i fantastycznym uderzeniu głową . Można było tylko patrzeć i uczyć się jak to robić samemu w przyszłości.

W drugą połowę BUKS wszedł z bagażem 1 bramki w plecy , ale bez bojaźni , z dużą wiarą, ze jest się w stanie zagrozić bramce rywali. Już w pierwszej połowie kilka kombinacyjnych akcji BUKS -iarzy, z grą zaczynaną podaniem (a nie zwyczajowym dryblingiem) i wyjściem na wolna przestrzeń boiska, mogła się podobać i uruchamiała ataki naszego zespołu. Były również zaskakujące strzały z pierwszej piłki , a co najważniejsze BUKS potrafił przetransportować piłkę na różne sposoby pod bramkę Jedności.

W przerwie meczu nie było skupiania się na grze rywala, ale głownie poprawie naszej grze w ofensywie. Trener wyraźnie sugerował więcej zmian pozycji zawodników dzięki czemu otworzy się więcej opcji do podań prostopadłych.
Dobry nastrój, pozytywne nastawienie, przyniosło dużo jakości w grze BUKS-u po przerwie.

Napoczął rywali oczywiście nasz skrzydłowy Adrian , który zrobił różnice zwyczajnie zwalniając hamulec:) i z dzieciną łatwością mijając na szybkości rywali , a na końcu strzelając 2 bramki. Brawa Adrian za wzięcie na siebie ciężaru zdobywania bramek!

Prowadziliśmy 2:1 i  zdażył się nam  błąd koncentracji w defensywie, złe  ocenienie sytuacji , przestrzeni przy wyjściu bramkarza do piłki prostopadłej i mieliśmy w naszej bramce znów piłkę.Na szczęście  wynik 2 do 2 nie podłamał naszego zespołu , a wręcz dal kolejny impuls BUKS-iarzom do strzelenia bramki dającej zwycięstwo.
Ruchliwość naszych ofensywnych zawodników, gra bez piłki poprzez zmianę pozycji, pozwoliła na świetne podania prostopadle Franka, Adriana, z którego najpierw skorzystał Michał strzelając na 3 do 2, a następnie ustalił wynik Ponton bramką pod koniec meczu na 4 do 2.

A po meczu była celebra i wesoły, śpiewający autobus:). Naprawdę zasłużyliśmy na wspólną radość w pierwszy dzień majówki 2019 r. Brawo!

Juniorzy BUKS tym zwycięstwem zakończyli 4 meczowy okres bez punktów dla zespołu z Pruszkowa. Debiutujący w I Iidze BUKS-iarze już zdobyli doświadczenie jak wygrywać, na własnej skórze i w swoich nogach poczuli , ze nie są w cale tak daleko z umiejętnościami od rywali z boiska. Nauczyli się wiele , a teraz kiedy większość meczy ligowych BUKS będzie grał w roli gospodarzy, można będzie mieć nadzieje, ze są już gotowi  i zaprezentują się przed własna publika z dobrej strony by powalczyć efektywnie o kolejne punkty.

Następny mecz przyszłych filarów pierwszego zespołu BUKS (oby:) już 11 maja o godz 13:30. Zapraszamy kibiców, znajomych do wspólnych emocji na stadion MOS przy ul. Gomulińskiego 4. Bądźcie z nami, warto nas wspierać, będzie się działo!!!!

Zagrali:
Krzysztof Zalewski, Krzysztof Tokarski, Roman Baleja, Kuba Flis, Szymon Ceglinski, Filip Nuszkiewicz, Franek Tatar, Dominik Jakubik (1 bramka) (Wiktor Przygoda), Adrian Polkowski (2 bramki), Michal Lukasiak (1 bramka) (Remek Polak),Kacper Kawalko (Kacper Ludwisiak).