Młodzież BUKS znów w grze!!!

top feature image

W niedzielę 9 września 2018 r. drużyna młodzieżowa BUKS rocznik 2002 po III kolejce ligowej znów zaliczyła 3 punkty i powiększyła bilans bramkowy o 3 bramki, jednak tym razem wreszcie po grze 🙂 (we wcześniejszych meczach rywale oddawali mecze walkowerem).

Rywal KS Raszyn stawił się na boisku w Pruszkowie i drużyna BUKS-u zmierzyła się w swojej pierwszej grze o punkty w lidze juniora starszego.

Początek meczu to spokojna gra BUKS i rozgrywanie piłki bardziej w szerz niż wzdłuż. Rywale zachęceni do podejścia wyżej, z minuty na minutę bardziej ośmieleni grali wyżej i ….otwierali się z tyłu. Zespół BUKS kontrolował spotkanie i jedynie na co pozwolił to kilka rogów dla gości. W 17 minucie szybki atak BUKS zakończył bramką Piorun i ….znów BUKS zwolnił grę. W grze BUKS było posiadanie piłki, próby rozgrywania akcji,  jednak brakowało przyspieszenia gry. Dopiero szybka akcja Adriana w 25 minucie i wyśmienite podanie na wolne pole do Pioruna pozwoliło naszemu napastnikowi strzelić drugą bramkę.

W pierwszej połowie jeszcze jedna szybka akcji BUKS-u dała możliwość strzelenia kolejnej bramki, jednakże obrońca gości zdążył sfaulować, a sędzia pokazał na rzut karny. Na pewniaka podszedł do piłki obchodzący swoje 16 urodziny Dominik i …..nie trafił w bramkę. Trudno, gramy dalej, znalazłeś się jedynie Dominik w grupie tych którzy może i nie wykorzystali jedenastki, ale mają „cojones”, żeby podejść do piłki :).

Do przerwy było 2 do 0 dla BUKS.

W drugiej połowie obraz gry uległ całkowitej zmianie. To BUKS zaatakował wyżej i dążył do kolejnych bramek poprzez ograniczenie do minimum czasu i miejsca gościom.

Sytuacji podbramkowych BUKS stworzył sporo, jednak albo bramkarz gości świetnie się spisywał, albo lekko szwankowała skuteczność pod bramką Raszyna. Jedyną bramkę w drugiej połowie strzelił Adrian po przepięknym strzale z dystansu.

Mniej więcej w połowie drugiej połowy , kiedy wydawało się, że worek z bramkami dla BUKS się otworzy, sędzia zawodów wyrównał mecz …wyrzucając z boiska jednego zawodnika zespołu z Pruszkowa. Kacper bo o nim mowa, faktycznie popełnił błąd i faulował swojego rywala, aczkolwiek raczej na żółtą kartkę. Szkoda Kacpra, ale może zrozumie, że błąd w ofensywie nie naprawia się błędem w defensywie, a w szczególności zbyt dużą agresją …..

Wynikiem 3:0 dla nas zakończyło się to spotkanie. Cieszy zwycięstwo na rozpoczęcie sezonu, ale także styl w jakim zostało osiągnięte.

Kolejny mecz odbędzie się 16 września o 14:00 na stadionie w Lesznie naszym przeciwnikiem będzie Partyzant Leszno. Zapraszamy wszystkich kibiców!

Skład BUKS: Krzysztof Zalewski, Patryk Wyczawski, Kuba Murza (Szymon Cegliński), Max Koc (Kuba Flis), Franek Tatar, Dominik Andrzejak (Filip Nuszkiewicz), Michał Łukasiak (Kacper Marciniak), Adrian Polkowski (1 bramka), Kamil Bujniewicz (Mateusz Szymański), Bartek Wójcicki (2 bramki) (Dominik Jakubik).