Z nieba do piekła ,a na końcu remis

top feature image

Piłkarze BUKS Pruszków grający w B klasie grupa IV rozpoczęli sezon 2019/2020 od remisu 2 do 2 z UKS Łady.

BUKS w tym meczu nie był faworytem , szczególnie biorąc pod uwagę, że jeszcze w czerwcu z tym samym rywalem, w tym samym miejscu BUKS dostał lekcje gry w piłkę od UKS Łady (było 4 do 1) . Jak to mówią nauka nie poszła w las:) i trener jak i kadra zespołu z Pruszkowa, zmieniła co mogła by sytuacja się nie powtórzyła.

Nieoczekiwanie już w 2 minucie BUKS mógł prowadzić , kiedy Kacper urwał się obrońcom, wbiegł w pole karne i kopnął z ostrego kąta w dobrze ustawionego bramkarza:). Szkoda, ale to był początek i dobry prognostyk na przyszłość. Dalej też nie było źle, dobre ustawianie się całego zespołu w defensywie, zdyscyplinowanie taktyczne całego zespołu , a przy tym efektywna gra skrzydłami w ofensywie i korzystanie z pozostałych atutów BUKS:), zdecydowanie nie pozwalała rozpędzić się zespołowi Ładów w pierwszej połowie.

Jednocześnie BUKS zaskoczył Łady i sam przełamał obronę Ład. Bramkę zdobył Kamil Piotrowski po wrzutce z wolnego wykonywanego przez Kacpra Kaszubę. Do przerwy BUKS prowadził 1 do 0.

Niestety w drugiej odsłonie meczu dość szybko w ciągu 5 minut gospodarze strzelili 2 bramki i wyszli na prowadzenie 2 do 1.

BUKS jednak nie pękł i odpowiedział bramką, jakże by inaczej po wolnym, a właściwie po wolnym wykonywanym znów przez Kacpra i strzale głową zmiennika Wojtka, który już w pierwszym kontakcie z piłką strzelił bramkę. Było 2 do 2 i sporo czasu do końca. Jednak zespół BUKS ciśnienie wytrzymał i wynik do ostatniego gwizdka się nie zmienił.

Wielkie brawa dla grających zawodników BUKS za trud i wysiłek. Z pewnością remis z Ładami doda skrzydeł młodemu zespołowi BUKS. Dziś zespół udowodnił, że …jest potencjał i warto kibicować tym zapaleńcom, pasjonatom piłki. U nas naprawdę stawia się na lubiących piłkę, szczególnie młodzież: dzisiaj debiutowali w dorosłej piłce kolejni juniorzy BUKS: Franek Tatar i Filip Figurski. W podstawowym składzie BUKS zagrało aż 4 niepełnoletnich młodzieżowców i nie ma co tu ukrywać walnie przyczynili się do pozytywnej postawy BUKS.

Z drugiej strony w BUKS-ie nie odrzuca się doświadczenia i umiejętności piłkarskich ze względu na PESEL. Ważne by się chciało i było w stanie grać:). Dzisiaj kapitanem drużyny BUKS był Rafał, mocno starszy niż debiutujący w kadrze seniorów juniorzy. Piłka jest dla każdego!!!! Również dla Was kibice!!!

Zapraszamy fanów już w sobotę  31 sierpnia o godz 14:15 na boisko MOS Pruszków. Popularni Budowlani podejmą zespół FC Płochocin.

Zagrali w barwach BUKS: Zbyszek Rakowski, Mateusz Pietrusiak, Rafał Zbiciak, Mateusz Wójciuk, Filip Figurski, Filip Nuszkiewicz (Wojtek Szataniak – bramka), Franek Tatar, Emil Błaszczyk, Mateusz Lada, Kacper Kaszuba, Kamil Piotrowski – bramka (Łukasz Kolarczyk). Byli z nami na ławce : Dominik Andrzejak, Roman Baleja.